Уважаемые посетители сайта ses.odessa.ua!

Обращаем Ваше внимание, что данный сайт носит исключительно информационный характер.

Все вопросы, не связанные с книгой "Чтобы наступило завтра", задавайте на официальном сайте Главного управления Госсанэпидслужбы в Одесской области: http://odses.gov.ua/772-zapitannya-ta-skargi.html

Главная » СЭС Суворовского района г.Одессы » Санітарно-епідеміологічна служба Суворовського району м.Одеси

Санітарно-епідеміологічна служба Суворовського району м.Одеси

Автор: admin от 26-09-2011, 13:10
Санітарно-епідеміологічна служба Суворовського району м.Одеси Головний державний санітарний лікар Суворовського району м.Одеси Олександр Мосур

Суворовський район — це північні ворота міста. Загальна площа — 5533,247 га, на якій проживає близько 263 тисяч чоловік.
Це — житловий масив Котовського, «спальний», так би мовити, район, де найчистіше в місті повітря, просторі і широкі вулиці загальною протяжністю понад 90 км, призначені для великого потоку транспорту, це — новий житловий район ІІІ-4, а також промисловий район — Куліндоровський промвузол, райони «Пересип» та «Слободка», пляжно-паркова зона «Лузанівка», лікувально-оздоровчий курортний комплекс «Куяльник».
В районі зосереджені промислові, будівельні, автотранспортні, колективні та приватні підприємства, заклади освіти, медицини. Всього зареєстровано біля 3,2 тис. юридичних підприємств. Незважаючи на економічні труднощі, більшість з них шукають нові форми та методи співпраці, реконструюють виробничі потужності, опановують сучасні технології.

Адміністративні поділи району неодноразово змінювались.
21 червня 1920 р. відбулося злиття двох райрад: Пересипської та Слобідської. Район отримав назву Пересипсько-Слобідський, а з березня 1924р. — Ленінський.
В 1979 р. відбувся поділ району на 2 райони: Ленінський та новоутворений Суворовський.
Рішенням сесії міськради від 26.07.2002 р. при адміністративно-територіальному поділі міста прийнято рішення про приєднання частини Ленінського району до Суворовського.
Вузька смуга, яка отримала назву «Пересип», притиснута до затоки Чорного моря Куяльницьким та Хаджибейським лиманами, утворилась 600-700 років тому наносами піску.
Перші поселення на території, що належить сьогодні Суворовському району, започаткувалися після розгрому Запорізької Січі (1755 р.). У районі теперішньої Ярмарочної площі тоді ж, згідно наказу Катерини II, стали поселятися перші козацькі сім’ї.
Район носить ім’я великого полководця, життя якого міцно пов’язане з причорноморським краєм і з історією Одеси.
Перші висотні будинки тут почали забудовуватися в 60-ті роки XX ст. і у підніжжя «Лузанівки» з’явилося селище, що стрімко розросталося до «Крижанівки» і Куяльницького лиману. За короткий час воно прийняло біля ста тисяч одеситів, розвантаживши таким чином перенасичений «комуналками» центр міста.
Ця частина Одеси забудовувалася за генеральним планом розвитку всього міста, однак, як витвір рук і розуму людського, він був недосконалим.
Тривалий час район забудовувався висотними будинками, в основному житловими, інфраструктура не розвивалася.
У 80-ті роки віддаленість мікрорайону «Котовського» від центру вже нікого не лякала, навпаки, близькість моря, а з іншого боку — лиману влаштовували багатьох. В останні роки відновилося та інтенсивно велося громадське будівництво (забудова мікрорайонів ІІІ-4-1, ІІІ-4-2, ІІІ-4-3); з’являються нові об’єкти соціально-культурного призначення.
Район поєднує в собі велику кількість сучасних висотних будинків і будівель приватного сектору та промислову зону.
Оновлена магістраль — Миколаївська дорога — зробила зв’язок Суворовського району з центром надійним.
У районі понад 66 тисяч пенсіонерів. Це пояснюється тим, що тут проживає чимало сімей пенсіонерів, відселених з аварійних будинків центральної частини міста. Але район багатий і на молодь. 21,5 тис. чоловік, що навчаються, відвідують школи, біля 6,4 тис.дітей — в дошкільних установах.
Середній мешканець району — 40-літній громадянин, в сім’ї якого один-двоє дітей.

Тільки в Суворовському районі Одеси:


Обласна клінічна лікарня.
Заслуженою славою не тільки в нашій країні, але і в ближньому зарубіжжі користується унікальний лікувально-оздоровчий курортний комплекс «Куяльник», що володіє цілющою гряззю Куяльницького лиману.
Другий за величиною після «Артеку» — дитячий центр «Молода Гвардія», площа якого складає 33 га землі і пляжної зони.
Одним з найкращих та найбільших в Одесі морських пляжів вважається гідропарк «Лузанівка».
Наймолодшим в місті є православний храм Свято-Троїцького Собору.
Суворовський — один із найвищих високоповерхових районів Одеси (360 будинків підвищеної поверховості).
Будівля райадміністрації побудована за індивідуальним проектом.
На карті Суворовського району є новий житловий район ІІІ-4 з неофіційною назвою — «Поле чудес».

Єдині в місті:
мільйонний його мешканець;
Будинок творчості юних, розташований в приміщенні колишнього райкому партії.


Промисловість району


Гордістю району є його промислові підприємства. Тут розташована третина промислового потенціалу міста.
Гарантами промисловості завжди були і в цей час залишаються такі підприємства, як: ВАТ «Лукойл-Одеський нафтопереробний завод», ВАТ «Одескабель», ДП «Куліндоровський комбінат хлібопродуктів», ВАТ «Ексімнафтопродукт», ТОВ «Автоскладальне виробництво», ВАТ «Одеський машинобудівельний завод «Червона Гвардія», ТОВ «Цемент», ОВХФП «Біостимулятор».
ВАТ «Одескабель» є флагманом промисловості Суворовського району, на виробництві якого зараз працює понад 900 чоловік. Це підприємство не має боргів ні перед бюджетом, ні по заробітній платі. Завод працює з повним навантаженням, оскільки завжди має замовлення на продукцію (в 1999 році підприємство відзначило своє п’ятдесятиліття). А у 2000 році підприємству було присвоєно звання «Кращий роботодавець року» в області.
Особливе місце в економічному житті не тільки району, але і всієї області і України посідає ДП «Куліндоровський комбінат хлібопродуктів». Кожна господиня знає, що куліндоровське борошно — високої якості. Комбінат упевнено пройшов через усі рифи економічних потрясінь і далі зміцнив своє становище. Це розвинуте багатопрофільне зернопереробне підприємство з сучасною технологією і високою комп’ютеризацією. Комбінат — один з найбільших в Україні.
ВАТ «Лукойл-Одеський нафтопереробний завод» — високоавтоматизоване сучасне виробництво, яке забезпечує південні райони України високоякісним автомобільним бензином, дизельним паливом, авіаційним бензином, газом та мазутом.
Провідним підприємством з перевалки нафтопродуктів на експорт на території України є ВАТ «Ексімнафтопродукт».
Вагомих результатів за останні роки було здобуто ТОВ «Цемент», яким було проведено реконструкцію обладнання заводу, встановлено новий електрофільтр, що покращило екологічне становище, підприємство є лауреатом загальнонаціонального конкурсу «Вища проба».
Хімічну промисловість в районі очолює ВАТ «Елакс», одне з найбільших підприємств з виробництва лакофарбових покриттів.
Найбільшим підприємством медичної промисловості в місті є виробниче хіміко-фармацевтичне підприємство «Біостимулятор», яке випускає понад 60 найменувань лікарських препаратів.
На підприємствах району зараз працюють понад 44 тис. робітників та службовців. Продукція заводів широко відома та користується попитом в багатьох країнах ближнього і дальнього зарубіжжя.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 

""Чтобы наступило завтра"
История санэпидслужбы
Одесской области.
Создание сайта - webri.ru