Уважаемые посетители сайта ses.odessa.ua!

Обращаем Ваше внимание, что данный сайт носит исключительно информационный характер.

Все вопросы, не связанные с книгой "Чтобы наступило завтра", задавайте на официальном сайте Главного управления Госсанэпидслужбы в Одесской области: http://odses.gov.ua/772-zapitannya-ta-skargi.html

Главная » СЭС Любашовского района Одесской области » Санітарно-епідеміологічна служба Любашівського району

Санітарно-епідеміологічна служба Любашівського району

Автор: admin от 6-11-2011, 08:57
Санітарно-епідеміологічна служба Любашівського району Головний державний санітарний лікар Любашівського району Надія Шевченко

Смт. Любашівка виникло на початку XVIII століття обабіч балки Довгенької. За ревізією 1859 року, в Любашівці налічувалось 45 дворів, 290 жителів, переважно кріпаків. Любашівський район утворено в 1926 році. Він розташований в північній частині області і межує на півночі з Савранським та Балтським, на заході — з Ананьївським районами Одеської області, а на сході — з Кривоозерським районом Миколаївської. По території району протікають річки Кодима та Тилігул, є 45 ставків.
За даними 1969 року, в районі проживало 48 тисяч чоловік, майже 80% — сільських мешканців. Переважало сільськогосподарське виробництво (рослинництво та тваринництво); на 8 промислових підприємствах, серед яких Заплазький цукровий завод та Любашівський маслозавод, налічувалося 1457 робітників та службовців; торговельна мережа складала 166 магазинів, працювало 38 закладів громадського харчування.
Медичну допомогу населенню надавали 6 лікарень на 285 ліжок, 31 ФАП, 11 колгоспних пологових будинків.
Мережа закладів народної освіти включала 9 середніх, 17 восьмирічних, 11 початкових шкіл, 4 школи робітничої та сільської молоді.
4 будинки культури і 30 клубів, 7 народних університетів культури, 170 гуртків художньої самодіяльності, 35 бібліотек були задіяні для культурного дозвілля та освіти населення.

За станом на початок 2008 року загальна площа району складає 1100 кв. км; сільгоспугідь — 93 548 га, в т.ч. ріллі — 73 100. В районі 56 населених пунктів, 2 селища міського типу — Любашівка та Зеленогірськ.
Населення — 32 015 осіб. Вже понад 10 років смертність перевищує народжуваність.
Організоване дитинство — 4411, неорганізоване — 1 732, школярі — 3 792, діти школи-інтернату — 75, учні СПУ, ТУ — 138, медпрацівники — 608, працівники ДДУ — 181, пенсіонери — 9 140, міське населення — 11 315, сільське населення — 20 700 чоловік.
Водозабезпечення району здійснюється в основному із шахтних колодязів, 15% населення користується водопровідною водою із свердловин.
Сільські водопроводи знаходяться в незадовільному санітарно-гігієнічному стані, їх передано на баланс сільських та селищних рад. Частина з них законсервовані.
В районі шість промислових підприємств, серед яких Любашівський елеватор, центр електрозв’язку №6, Любашівський РЕМ, Заплазький цукровий завод; 149 сільгосппідприємств, найзначнішими з яких є ТОВ «Зеленогірське», СВК «Агросвіт», ФГ «Основа-П», ФГ ім. Шевченка, ФГ «Олена і К», СВК «Мрія» та ін.
Об’єкти комунально-побутового обслуговування розташовані в Любашівці та Зеленогірську, це сім перукарень та лазня.
В Любашівському районі функціонують НВК школа-гімназія І-ІІІ ст., НВК школа-ліцей І-ІІІ ст., НВК школа-сад І-ІІ ст., ЗОШ — 21, ДДУ — 16, школа-інтернат для дітей з вадами розумового розвитку, філія Савранського ПТУ № 24 та вечірня школа, 4 дитячих позашкільних заклади.
Район дотаційний.
Любашівська центральна районна лікарня розрахована на 170 ліжок: терапевтичне відділення — 35, інфекційне — 10, хірургічне — 30, травматологічне — 30, пологове — 10, неврологічне — 30, дитяче — 10, патологія вагітності — 5.
Акредитаційна категорія лікарні — вища.
В структурі ЛПЗ району діють три дільничних лікарні, 4 амбулаторії сімейного типу, 18 ФАПів, 10 ФП: Ясенівська дільнична лікарня — 10 ліжок, Троїцька дільнична лікарня — 10, Зеленогірська дільнична лікарня — 10. Працюють Бобрицька амбулаторія сімейного типу, Солтанівська, Гвозданівська та Познанська амбулаторії.
В районі 14 аптечних мереж, включаючи аптеки, аптечні пункти та кіоски.
Об’єкти підвищеного епідризику Троїцька школа-інтернат, Любашівський селищний водопровід та 5 відомчих і 8 сільських, Троїцький молзавод, Троїцький ковбасний цех, а також об’єкти лікувально-профілактичних закладів.
Категорія Любашівської СЕС II сільська.
Спалахів інфекційних захворювань, характерних для даної місцевості, не реєструється, періодично виникають поодинокі випадки лептоспірозу і сказу серед тварин.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 

""Чтобы наступило завтра"
История санэпидслужбы
Одесской области.
Создание сайта - webri.ru