Уважаемые посетители сайта ses.odessa.ua!

Обращаем Ваше внимание, что данный сайт носит исключительно информационный характер.

Все вопросы, не связанные с книгой "Чтобы наступило завтра", задавайте на официальном сайте Главного управления Госсанэпидслужбы в Одесской области: http://odses.gov.ua/772-zapitannya-ta-skargi.html

Главная » СЭС Ширяевского района Одесской области » Санітарно-епідеміологічна служба Ширяївського району

Санітарно-епідеміологічна служба Ширяївського району

Автор: admin от 6-11-2011, 16:00
Санітарно-епідеміологічна служба Ширяївського району Головний державний санітарний лікар Ширяївського району Любов Ігнатьєва

Ширяєве спочатку мало назву Степанівка і було засноване наприкінці XVIII століття вихідцями з Болгарії і збіглими українськими кріпаками. У 1795 році тут налічувалося 289 мешканців, 36 дворів. Угіддя належали поміщику Ширяєву, і вільні поселенці розраховувалися з ним десятою частиною своїх доходів. Так як село знаходиться поблизу давнього торгового шляху, що з’єднував Одесу з Балтою, то через нього постійно зростав потік вантажів, а заодно розвивалося й Ширяєве. Вже в середині наступного століття воно отримало статус містечка і стало волосним центром, де були православна церква, єврейський молитовний будинок, поштова станція. Проте крім кількох кам’яних будинків, у яких мешкали багаті торговці й ремісники, містечко представляло собою темні хатини-напівземлянки.
У 80-х роках XIX століття в Ширяєвому діяло 117 землеробних, 27 промислових і ремісницьких, 32 торговельних господарства. За обсягом торговельного обороту містечко займало одне з перших місць в губернії. В 1896 році тут проживало 1708 жителів: 70% українців, понад 20% євреїв, 4% росіян, решта — люди різних національностей, які представляли тут меншину.
Ширяївський район утворено в 1935 році. Він розташований у північній частині Одеської області на відстані 125 км від обласного центру. Радіус обслуговування — 80 км.
З півночі на південь район перетинають річки Великий Куяльник, Малий Куяльник, Середній Куяльник та Журавка. Всі річки місцями заросли очеретом та пересохли. Ширяївський район межує з Іванівським, Фрунзівським, Любашівським, Ананьївським та Миколаївським районами Одеської області.
Його площа — 1500 кв. км. За даними 1968 року, кількість населення району становила 40,8 тисяч чоловік, що мешкали в 89 селах і селищі міського типу. В районі було шість промислових підприємств, найбільшими з яких були маслозавод та харчокомбінат, 4 радгоспи і 20 колгоспів, 178 магазинів та крамниць, 39 закладів громадського харчування.
Медичне обслуговування населення здійснювали п’ять лікарень на 250 ліжок, три амбулаторії, 36 ФАПів, 7 колгоспних пологових будинків. Мережа закладів народної освіти налічувала 10 середніх, 19 восьмирічних та стільки ж початкових шкіл, 3 школи робітничої та сільської молоді.
8 будинків культури, 34 клуби, 55 стаціонарних кіноустановок, 37 бібліотек діяли на той час в Ширяївському районі.

В 2006 році населення району налічувало 28 615 чоловік (сільського — 6 935 чоловік, в тому числі дітей до 14 років — 4 953). 72 населених пункти, в т.ч. і смт. Ширяєве, адміністративно розподілені на 18 сільських та одну селищну раду.
Район сільськогосподарський, з підприємств сьогодні працюють лише хлібокомбінат та приватний ковбасний цех. Демографічна ситуація, яка склалася в 2006 році, відтворює загальну для Одеської області тенденцію з перевищенням показника смертності над показником народжуваності і від’ємним природним приростом, який у 2006 році склав — 10,1 на 1000 населення, в 2005 році — 9,1 при середньообласному — 6,5. Слід відзначити, що незважаючи на невтішність природного приросту, намітилась тенденція до збільшення народжуваності. В 2005 році показник — 10,37 в 2006 — 12,34.
Через район пролягає автомобільний шлях міжнародного призначення Одеса-Київ. Більшість населених пунктів сполучаються з районним центром шляхами з твердим покриттям.
Провідне місце в економіці району належить сільському господарству, валова продукція якого в загальному обсязі виробництва складає 62%. На промислових підприємствах працює 140, в сільському господарстві — 3 025 чоловік.
Джерелами водопостачання є комунальний, 37 відомчих (сільських) водопроводів, 208 громадських та 4086 індивідуальних колодязів. Система водопостачання має 186,3 км магістрального водопроводу та обслуговує 6 079 водокористувачів.
В Ширяївському районі 12 промислових, 41 сільськогосподарське та 154 фермерських господарств.
Об’єкти комунально-побутового обслуговування: готель, пральня, 7 перукарень, 9 аптек.
5 дитячих дошкільних закладів, 32 загальноосвітні школи (ЗОШ І-ІІІ ст. — 9, ЗОШ І ст. — 5, а також школа-інтернат та притулок для неповнолітніх).
Медичне обслуговування населення району здійснюють центральна районна лікарня, дві дільничні лікарні, дві лікарські амбулаторіі та 27 ФАПів.
Інфекційна захворюваність в районі реєструється як поодинокі випадки і знаходиться практично на одному рівні понад 10 років. В районі немає харчових об’єктів підвищеного епідризику.
Спалахи інфекційних захворювань в районі не реєструються з 1980 року.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 

""Чтобы наступило завтра"
История санэпидслужбы
Одесской области.
Создание сайта - webri.ru