Уважаемые посетители сайта ses.odessa.ua!

Обращаем Ваше внимание, что данный сайт носит исключительно информационный характер.

Все вопросы, не связанные с книгой "Чтобы наступило завтра", задавайте на официальном сайте Главного управления Госсанэпидслужбы в Одесской области: http://odses.gov.ua/772-zapitannya-ta-skargi.html

Главная » СЭС г.Южного » Санітарно-епідеміологічна служба м.Южного

Санітарно-епідеміологічна служба м.Южного

Автор: admin от 6-11-2011, 16:03
Санітарно-епідеміологічна служба м.Южного Головний державний санітарний лікар м.Южного Григорій Кукумань

Кожен куточок землі має власну історію. Тож зазираючи в глибину століть, ми радіємо будь-якій позначці плинного часу на крижалях історичної пам’яті. Місто Южне ще дуже молоде, але воно, як і багато інших населених пунктів, виникло на терені давніх поселень, зокрема епохи бронзи, античних часів та раннього землеробства. Про це свідчать археологічні розкопки в причорноморських селах, які оточують сучасне місто, що в 2008 році відзначило 30 років народження. На березі найчистішого в країні лиману — Тилігульського — поблизу села Кошари Комінтернівського району у 1950 році відкрито одну з найбільш значних античних пам’яток, що збереглись на території Одеської області. Археологічні розкопки, поновлені 1998 року, підтвердили входження означеної території до Ольвійської держави.
Збіглі кріпосні селяни та відставні солдати були одними з перших поселенців села Сичавка (до 1922 р. — Олександрівка), яке до Жовтневої революції було волосним центром і входило до складу Одеського повіту Херсонської губернії. Саме це село сьогодні є передмістям Южного, яке отримало свою назву 11 травня 1978 року згідно Указу Президії ВР УРСР. Вже 30 вересня того ж року було підписано перший державний акт прийому до експлуатації першого житлового будинку міста. У лютому 1993 року смт.Южне стало містом обласного підпорядкування.
А коли вернутися в 70-ті роки минулого століття, а точніше — в дев’яту радянську п’ятирічку, шлях до втілення ідеї будівництва міста заводчан і портовиків проходив через такі етапи. Результат комплексного дослідження північно-західного узбережжя Чорного моря показав, що найкращим місцем для будівництва крупного спеціалізованого порта є Григорівський лиман під Одесою. 19 липня 1973 року Рада Міністрів СРСР визначила створення тут промислово-транспортного вузла з будівництвом нового міста для майбутніх робітників та службовців, що мали обслуговувати підприємства-новобудови. У 1974 році на основі наказу Міністерства хімічної промисловості та розпорядження Одеського облвиконкому вибрано майданчик під будівництво селища міського типу. Було рекомендовано вести будівництво на березі моря біля села Сичавка Комінтернівського району. До 1990 року селище хіміків і портовиків мало вирости до 30 тисяч населення. За даними 2008 року, в Южному проживає 26200 городян.
Площа міста 1041,5 га.
Найпотужніші підприємства — ВАТ Одеський припортовий завод та Морський торговий порт Южний. В місті діють понад 300 юридичних та 1400 фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності.


Керуючись ст.31 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Погодженням МОЗ України від 25.03.98 р. № 5.01.20/168 та для забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення м. Южного, 22 квітня 1998 р. була організована Южненська міська санітарно-епідеміологічна станція ІІ категорії та розпочата її діяльність.
Будівля для розміщення санепідемстанції надана Южненським міськвиконкомом. Розроблено статут, проведено державну реєстрацію санепідемстанції в облстатуправлінні, відкрито розрахунковий рахунок в міському відділі банку — виконана вся формальна, організаційна робота. В тому числі й по укомплектації новоутвореної СЕС кадрами — за штатним розкладом, а також із забезпеченням умов праці фахівців оперативних відділів і лабораторій.
Спеціалісти Одеської обласної санепідемстанції надавали практичну і методичну допомогу в налагодженні роботи лабораторії та відділів, забезпечили нормативними документами, на період організації виділили автомашину.
Наказом державної санітарно-епідеміологічної служби Одеської області від 11 листопада 1998 р. за №193 на посаду головного державного санітарного лікаря м. Южного з 12 листопада 1998 р. призначено Григорія Олексійовича Кукуманя.
Метою діяльності Южненської міської СЕС є санепіднагляд, який включає забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя на підконтрольних об’єктах та територіях; профілактику інфекційних і професійних хвороб та отруєнь, радіаційних уражень людей; запобігання шкідливому впливу на стан здоров’я людей. Основними напрямками діяльності — здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду; визначення пріоритетних заходів у профілактиці захворювань, а також у охороні здоров’я населення від шкідливого впливу на нього факторів навколишнього середовища; вивчення, оцінка і прогнозування показників здоров’я населення залежно від стану середовища життєдіяльності людини, встановлення факторів навколишнього середовища, що шкідливо впливають на здоров’я населення; підготовка пропозицій щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, запобігання занесенню та поширенню особливо небезпечних (у тому числі карантинних) та небезпечних інфекційних хвороб; контроль за усуненням причин і умов виникнення та поширення інфекцій, масових неінфекційних захворювань, отруєнь та радіаційних уражень людей; державний облік інфекційних і професійних захворювань та отруєнь; видача висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Санітарно-гігієнічний відділ здійснює державний санітарний нагляд, направлений на забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя на території міста. Відділ очолює санітарний лікар С.В.Сабадаш.
Санітарно-гігієнічний відділ санепідемстанції м. Южного працює в тісному зв’язку з епідеміологічними і паразитологічним відділами, підтримує конструктивно-методичний зв’язок з обласною СЕС та іншими відомствами і організаціями, діяльність яких направлена на профілактику захворювань, охорону здоров’я людини і навколишнього середовища, захист прав громадян на безпечні умови їх життєдіяльності.
Епідеміологічний відділ очолює лікар-епідеміолог, який керує роботою помічників епідеміолога, паразитолога, ентомолога та дезінфекціоністів.
Приміщення, в яких працюють фахівці епідеміологічного відділу, забезпечені всім необхідним обладнанням, засобами зв’язку, медичним і господарським інвентарем, транспортом для оперативної роботи спеціалістів і виїздів у «вогнища» інфекційних захворювань.
Задачами епідеміологічного відділу є організаційно-методичне керівництво і контроль за проведенням заходів по профілактиці і попередженню розповсюдження інфекційних хвороб, які мають епідемічне значення на підвідомчій території: повітряно-крапельних, кишкових, паразитарних, внутрішньолікарняних та особливо небезпечних інфекцій. Спільно з іншими відділами, службами і відомствами епідвідділ бере участь в розробці міських комплексних та оперативних планів і програм, проектів рішень і розпоряджень міськадміністрації, комісії з питань ТЕБ та НС, з питань організації і проведення профілактичних та протиепідемічних заходів по профілактиці інфекційних захворювань та здійснює контроль за їх виконанням.
Щомісячно фахівцями епідеміологічного відділу проводиться аналіз інфекційної захворюваності дитячого та дорослого населення м.Южного. Розслідуються причини виникнення інфекційних захворювань, проводиться відбір проб питної води, харчових продуктів та змивів з об’єктів навколишнього середовища для лабораторних досліджень, дезінфекційні заходи у «вогнищах» виникнення інфекційних захворювань. В літній період року проводиться бактеріологічний контроль за забрудненням морської води в місцях масового відпочинку людей.
Постійно здійснюється контроль за проведенням імунізації дитячого та дорослого населення проти «керованих» інфекцій, розслідуються причини виникнення поствакцинальних реакцій та ускладнень, проводиться їх облік. Спільно з іншими підрозділами Южненської санепідстанції епідвідділ визначає потреби у профілактичних та бактерійних препаратах, дезінфекційних засобах, бере участь у складанні та наданні заявок на їх придбання, здійсненні контролю за їх правильним обліком, зберіганням та використанням.
Під надійним наглядом епідеміологічного відділу знаходяться лікувально-профілактичні заклади міста, де щоквартально проводиться контроль за дотриманням режиму дезінфекції та стерилізації медичного інструментарію, правильністю його використання в роботі; роботою стерилізаційної апаратури.
Санітарно-гігієнічна лабораторія забезпечує захист здоров’я громадян шляхом достовірних і об’єктивних оціночних характеристик об’єктів, що підлягають державному санітарно-епідеміологічному нагляду. Вона здійснює контроль об’єктів навколишнього середовища, харчових продуктів, умов праці (із замірами освітлення, шуму та метеорологічних факторів). Випробувальна лабораторія має приміщення, засоби зв’язку, апаратуру, обладнання, що відповідають виробничим завданням і вимогам охорони та безпеки праці.
В лабораторії працюють два фельдшера-лаборанта, які в 2007 році пройшли курс підвищення кваліфікації на базі Одеської обласної централізованої лабораторії. Фахівці лабораторії здійснюють свою діяльність згідно з посадовими інструкціями. Випробувальна лабораторія акредитована акредитаційною комісією Одеського Центру стандартизації, метрології та сертифікації.
Бактеріологічна лабораторія забезпечена термостатами, стерилізаторами, автоклавами, поживними середовищами, лабораторним склом.
Спеціалісти: лікар-бактеріолог ІІ категорії, фельдшери-лаборанти,молодша медична сестра здійснюють санітарно-епідеміологічні види досліджень.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 

""Чтобы наступило завтра"
История санэпидслужбы
Одесской области.
Создание сайта - webri.ru