Уважаемые посетители сайта ses.odessa.ua!

Обращаем Ваше внимание, что данный сайт носит исключительно информационный характер.

Все вопросы, не связанные с книгой "Чтобы наступило завтра", задавайте на официальном сайте Главного управления Госсанэпидслужбы в Одесской области: http://odses.gov.ua/772-zapitannya-ta-skargi.html

Главная » Областная СЭС » Характеристика Одеської області

Характеристика Одеської області

Автор: admin от 8-11-2011, 06:30
Характеристика Одеської областіОдеська область була утворена Постановою ІV позачергової сесії Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету XІІ скликання від 9 лютого 1923 р.
27 лютого 1932 року була утворена Одеська область у складі Української РСР. У 1956 році в її склад увійшла територія колишньої Ізмаїльської області.
На півночі межує з Вінницькою і Кіровоградською, на сході — з Миколаївською областями, на заході — з Молдовою, на південному заході — частина державного кордону України з Румунією.
По території області проходять державні кордони України з Румунією і Молдовою. На півдні Одеська область виходить до Чорного моря. Довжина морського і лиманного узбережжя від гирла ріки Дунай до Тилігульского лиману досягає 300 км.
Одеська область є південним регіоном, що виділяється у господарському комплексі України своїми транспортно-розподільчими функціями, розвиненою промисловістю, досить інтенсивним сільськогосподарським виробництом, рекреаційним господарством приморського типу, розвиненими галузями соціальної сфери — охороною здоров’я, освітою, культурою, наукою.
Територія області складає 33,3 тис.кв.км і є найбільшою в Україні (5,5% території країни). Загальна чисельність постійного населення на 01.01.09 р. склала — 2 млн.384 тис., в т.ч. — 1 млн. 567 тис. припадає на міське населення (65,7%) та 817,3 тис. — на сільське.
В області — 26 районів, 17 міст, у тому числі, 6 обласного підпорядкування (м.м.Одеса, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Іллічівськ, Котовськ, Южний), 33 селища міського типу і 1136 сіл.
Обласний центр — місто Одеса — це один з потужних економічних регіональних центрів країни, де поєднуються функціонування господарських галузей: потужної промисловості, значних транспортних вузлів та курортно-рекреаційних закладів.
Одеська область є частиною морського фасаду України. Вона розташована на перетинанні найважливіших міжнародних водних шляхів: Дунайський водний шлях після завершення будівництва в 1992 році каналу Дунай-Майн-Рейн є найкоротшим виходом із країн Європи в Чорне море, далі — на Закавказзя, Середню Азію, на Близький Схід; ріка Дністер зв’язує регіон з Молдовою, а Дніпро — з Центральною Україною і Білоруссю, а після завершення реконструкції Дніпровсько-Бузького і Дніпровсько-Німанського каналів — з Польщею і країнами Балтії. Волго-Донська система зв’язує Азово-Чорноморський басейн з Росією (аж до Санкт-Петербургу і Мурманська), Казахстаном, Туркменістаном, Азербайджаном, Іраном, забезпечуючи виходи до Каспійського, Балтійського і Білого морів.
У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають харчова, хімічна і нафтохімічна промисловість, машинобудування. Особливий розвиток одержала верстатобудівна галузь. Вона представлена підприємствами по виробництву металорізальних верстатів, ковальсько-пресового устаткування.
Підприємства хімічної і нафтохімічної галузі виробляють мінеральні добрива (Одеський припортовий завод, м. Южний); лакофарбові вироби (Одеса), продукцію побутової хімії і пластмасових виробів (Одеса), гумовотехнічні вироби (Одеса). В області також виготовляють целюлозу і картон (Ізмаїл), меблі (Одеса, Балта, Котовськ), дерев’яні і будівельні деталі (Одеса).
Провідне місце в структурі товарної продукції належить харчовій промисловості. У складі харчової галузі області виділяються цукрова, масложирова, плодово-овочеконсервна, виноробна, чайна та виробництво харчових концентратів.
Поряд з дуже вигідним транспортно-географічним розташуванням Одеська область має сприятливі умови, що у цілому формують високий природно-ресурсний потенціал регіону.
Головне природне багатство області — її земельні ресурси, що представлені переважно чорноземними ґрунтами з високою природною родючістю. У сполученні з теплим степовим кліматом вони формують високий агропромисловий (сільськогосподарський) потенціал регіону. В області понад 2,5 млн. га сільськогосподарських угідь, у тому числі понад 2 млн. га орної землі, більше 80 тис. га виноградників і садів. Клімат краю, особливо у південній частині області, посушливий. Тому тут майже 10% оброблюваних земель зрошуються.
Тепле море, лікувальні грязі, мінеральні води, морські пляжі створюють винятково високий рекреаційний потенціал області. У низинах великих рік (Дунай, Дністер) і лиманів, на морських узбережжях і в шельфовій зоні розташовані коштовні й унікальні природні комплекси, водно-болотні угіддя, екосистеми, які формують високий біосферний потенціал регіону, що має національне і міжнародне значення.
Курортні зони області представлені 544 оздоровчими закладами для дорослих, у тому числі: 30 цілорічними санаторіями, 10 будинками відпочинку та 490 сезонними базами відпочинку. В області працює 758 оздоровчих закладів різних типів для дітей та підлітків.
Медичне обслуговування населення області здійснюється в 193 стаціонарах, 374 амбулаторно-поліклінічних закладах і 972 інших лікувально-профілактичних закладах. В області функціонують 2 інфекційні лікарні та 28 інфекційних відділень.
До числа визначних пам’яток області можна віднести палацово-паркові комплекси і музеї Одеси, а також історичні пам’ятники — фортеці в містах Білгород-Дністровському та Ізмаїлі.
Соціально-економічні та природні особливості Одеської області обумовлюють специфіку діяльності держсанепідслужби, необхідність коригування напрямків держсаннагляду та посилення окремих його галузей.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 

""Чтобы наступило завтра"
История санэпидслужбы
Одесской области.
Создание сайта - webri.ru