
Датовано цей архівний документ 1952 роком, і для сьогоднішніх фахівців він представляє порівняльний інтерес, адже сучасна боротьба с малярією має свої особливості. Підготував документ загін Одеської обласної протималярійної станції. Польові роботи по дослідженню водойм району проводив інженер Т.Д.Сіряченко за участю співробітників Кодимської районної протималярійної станції.
Перспективний план оздоровлення на підставі програми та інструкції МОЗ СРСР і Українського інституту малярії і медпаразитології складено інженером М.Н.Шарфман, ентомологічні дослідження виконано ентомологом Є.Б.Гуллер, епідеміологічні — лікарем П.А.Плоткіним.
В глибоко аналітичних дослідницьких матеріалах дана характеристика народного господарства району, викладено гідрографічні, кліматологічні та епідеміологічні особливості, зроблено докладний ентомологічний опис району.
А ще книга добре проілюстрована фотознімками, систематизованими графіками-описами, які доповнюють враження і збагачують уяву про саму місцевість в додаток до багатого фактичного матеріалу. Коротко кажучи, попередники сьогоднішніх працівників служби залишили цінний змістовний документ про стан Кодимського району у малярійному відношенні в далекі довоєнні та повоєнні роки, починаючи з 1934 року.